MUSTAFA İSLAM ÇAKIR

1995 yılı Ocak ayı; uğruna savaşlar başlatılmış, şiirler yazılmış ve Peygamber (sav) Efendimizin hadisine nail olmuş olan kutlu şehir İstanbul’da dünyaya geldim. Hayata İstanbul’da başlamamla birlikte eğitim kariyerim şu şekilde devam etti; ilkokulu Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda tamamladım, lisem Bağcılar İbn-i Sina Anadolu Lisesi idi ve 2012 yılında da üniversite yerleştirme sonuçları açıklandığında Bezmialem Vakıf Üniversitesine yerleştim. Şuan ikamet ettiğim semt Bayrampaşa; memleketim, başkentimizin hemen kuzeyinde konumlanan Çankırı; kardeş sayım ise ikidir ve ikisi de benden küçüktür.
Fakülte temsilcisi olmadan önce, dönem temsilciliği ve birçok kulübün yönetiminde bulundum. Bu görevler esnasında tecrübe edindiğim birçok konu oldu. Edindiğim tecrübeler eşliğinde ve sık sık üniversite yönetimimiz, hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımızla yapacağım istişareler sonucu mevcut problemlerimizi halledip, daha iyi bir fakülte için öğrenci arkadaşlarım ve yönetimimiz arasında köprü görevini en iyi şekilde yapacağım konusunda tereddüdünüzün olmasını, siz öğrenci arkadaşların, istemem. Problemlerimizi aşma konusunda da sizin bana ulaşmanızdan önce ben sizlere ulaşmaya çalışacağım. Ama ne zaman isterseniz, benim size ulaşmamı beklemeden,  sosyal medya üzerinden olsun, e-mail üzerinden olsun veya telefon üzerinden olsun ulaşabilirsiniz.
Son olarak bizler sıradan bir üniversitede okumuyoruz, Bezmialem Valide Sultan’ın vakfetmesi üzerine kurulan bir vakıfta okuyoruz ve bu vakfımızın bir duası ve bedduası var. İnşallah duasına nail olabilenlerden oluruz.

 

İslam ÇAKIR
Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı
Diş Hekimliği Fakültesi Temsilcisi