BURAK ÖZTEKİN

Burak Öztekin, Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra Hasan Çapan Anadolu Lisesi’ni kazandı.
Ailesinin iş hayatı mali müşavirlik temellerine dayandığından dolayı genç yaştan itibaren hayatta çalışmaya başlamış, 11 yaşından itibaren kendi istek ve arzusuyla serbest eczanede yaz aylarında çalışmıştır.
Gençlik zamanında, iş hayatının içinde yer alarak sorumluluk alması kendi kişisel gelişimine önemli katkı sağlamıştır.
2012 yılında üniversite sınavına girerek Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okumaya hak kazanmıştır.
Üniversite eğitimine başladığı ilk günden itibaren eczacılık mesleğine kendisini adamış, birçok kongre ve fuarda fakültemizi temsil etme gururunu yaşamıştır.
Üniversiteye girdiği yıl itibariyle, halen 4.sınıf öğrenci temsilciliği görevini sürdürmekte olan Burak Öztekin, hali hazırda İstanbul Eczacı Odası Gençlik Komisyonu Fakülte Temsilciliği, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Fakülte Delegeliği, Farma Aktüel Eczacılık Kulübü Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.
Eczacılık Fakültesi 4.sınıf öğrencisi olan Burak Öztekin, öncesinde görev aldığı birçok mesleki çalışmaların tecrübesiyle, fakültesi ve öğrenci arkadaşlarına hizmette bulunmak amacıyla, 2016-2018 eğitim öğretim yılı Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrenci Temsilciliği görevini üstlenmiştir.
Bir fakültede kalitenin ve başarının, Öğrenci, Akademisyen ve Yönetim üçlüsünün koordinasyonu ile sağlanabileceğini ve bu noktada öğrenci temsilcilerinin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Burak Öztekin, öğrenci arkadaşlarının istek ve ihtiyaçlarını güzel bir üslup ve etkili bir biçimde en uygun mercilere ulaştırmayı misyon edinmiştir.

Burak ÖZTEKİN
Öğrenci Konseyi Eğitim Sorumlusu
Eczacılık Fakültesi Temsilcisi