AHMET SERDAR MUTLUER

Değerli Arkadaşlar;
Bezmialem Vakıf Üniversitesi olarak sağlık temalı bir üniversite olup öğrencileri, akademisyenleri ve çalışanları olarak tek bir amaç ve gaye doğrultusunda hizmet veren büyük bir topluluğun birbirinden değerli parçalarıyız. İşimiz insan, bu noktada duyguları, değerleri, yargıları olan bir varlığa temas ediyoruz. Sağlık çalışanları olarak insan hayatına dokunduğumuz çalışma alanında birbirimizle uyumlu, adeta bir bütünün parçaları gibi aynı refleks ve tepkileri meydana getirebilen büyük bir aileyiz.
Günümüzde sektörleşen sağlık alanında ne yazik ki bugün sağlık hizmeti veren bizler duygu ve değerlere sahip olmadan sadece ihtiyacı karşılayan birer varlık olmamız noktasına doğru sürükleniyoruz. Yüzyılı aşkın vakıf kültürüne sahip bir üniversitede herşeyden önce kişiliği ve karakteri ile toplumda değer arz eden birer sağlık gönüllüsü olarak yetiştirilmemiz belki de aramızdaki bu birlikteliğin en önemli meyvelerinden biridir. Ülke ve millet olarak düşünen, üreten ve toplumda ifade ettiği yer ile değer ifade eden bireylere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan bu yüzyılda üniversite olarak buna destek olmanın gayreti içerisindeyiz. Bu süreçte tüm sağlık çalışanları olarak birbirimizden öğreneceğimiz ve birbirimizden edineceğimiz çok şey var ve her zaman da olmaya devam edecek.
Üniversite sadece kalıp bilgilerin ve becerilerin öğrenildiği yer olmaktan ziyade topluma katkı sağlayacağınız bireysel konumunuz için kendinizi her anlamda geliştirdiğiniz ve olgunlaştırdığınız kurumlardan biridir. Öğrenci Konseyi olarak sizlerin meyve vermeye hazırlanan bir ağaç misali kendinizi geliştirdiğiniz ve olgunlaştırdığınız bu dönemde sağlık çalışanları olarak aramızdaki iletişimin ve aile bağlarının köklenmesi noktasında ve doğal görevimiz olan sizlerin karşılaştığı sorunlara çözümler üreten ve bunları dile getiren bir yapı olarak sizlere layık olma gayreti içerisinde olacağız.
Sevgilerimle...


Ahmet Serdar MUTLUER
Öğrenci Konseyi Başkanı
Tıp Fakültesi Temsilcisi